• MIKOŁAJKOWY KONKURS PIOSENKI

W BUKOWNIE

01.12.23r. odbył się MIKOŁAJKOWY KONKURS PIOSENKI w Bukownie. W konkursie wzięły udział Olga Ślusarczyk oraz Zuzanna Goraj z grupy MOTYLKI 🦋

Dziewczynki dały z siebie wszystko pięknie śpiewając kolędy. Ich talent został doceniony przez jury 🙂

Olga została laureatką III miejsca

Zuzia otrzymała WYRÓŻNIENIE I STOPNIA 👏

Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów! 🙂

• KONKURS RECYTATORSKI

"Polscy poeci dzieciom"

W ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2021-2025 w dniu dzisiejszym odbył się drugi etap konkursu recytatorskiego "Polscy poeci dzieciom". Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zdolności recytatorskich, mowy i dykcji, popularyzowanie poezji dziecięcej oraz zachęcanie do występów na scenie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom chęci stawiania czoła nowym wyzwaniom. Dziękujemy za uśmiech i dziecięcą odwagę.

Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu dzieci i zachęcanie do tego typu aktywności.

Jury przyznało nagrody:

I miejsce - Mikołaj Ostrowski z grupy "Pszczółki"

II miejsce - Alicja Marchajska z grupy "Jagódki"

III miejsce - Jakub Piwowarczyk z grupy "Jagódki"

Wyróżnienia otrzymały wszystkie dzieci biorące udział w I etapie (wewnętrznym), które zakwalifikowały się do II etapu naszego konkursu. 👏👏👏

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz ogromne brawa od swoich rówieśników. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do równie licznego udziału w kolejnych konkursach organizowanych w naszym przedszkolu. 🤩

• AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO

ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2023r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pielęgnujemy polskie tradycje patriotyczne 🤍❤️

Już przed laty okrzyknięto

W listopadzie ważne święto.

11-sty dzień miesiąca

Niesie z sobą mnóstwo słońca.

Bo to bardzo ważna data

I dla Polski i dla świata.

Przedszkolaki pamiętają

Całą Polskę pozdrawiają!  🇵🇱

Dziękujemy dzieciom z najstarszych grup: Pszczółkom 🐝 i Jagódkom 🫐 za przygotowanie pięknego występu.

• Spotkanie z przedstawicielkami Komendy

Powiatowej Policji w Olkuszu

Październik określany jest mianem bezpiecznego miesiąca. Dnia 13.10.2023r.

w Przedszkolu nr 13 gościliśmy przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu - http://olkusz.policja.gov.pl

Podczas spotkania policjantki przypomniały dzieciom o bezpiecznych zachowaniach w: ruchu drogowym, w przedszkolu, w domu i w czasie zabawy.

Przedszkolaki z uwagą słuchały co mają im do przekazania zaproszeni goście. Panie policjantki ostrzegały też przed osobami nieznajomymi z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.

Dziękujemy za wizytę oraz pomoc w kreowaniu właściwych postaw wśród najmłodszych! 👮🏻‍♀️🚔👮🏻‍♂️

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich osób związanych z oświatą. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasze przedszkolaki chciały podziękować swoim paniom i wszystkim pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie.

W piątek grupa Słoneczek zaprosiła gości na specjalnie przygotowany występ. Dzieci zaprezentowały przepiękny program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy, życzeń i piosenek.

Wszystkim rodzicom i naszym kochanym przedszkolakom dziękujemy za miłe słowa i gesty - cieszymy się, że jesteście z nami!

• SPOTKANIE AUTORSKIE Z OLKUSKĄ PISARKĄ

W dniu 5.10.2023r. gościliśmy wspaniałą osobę. Katarzyna Szojda – olkuska pisarka wierszowanych bajek dla dzieci odwiedziła nasze przedszkole. Pani Kasia opowiedziała nam o swojej pracy i przedstawiła jej owoc w postaci książki „Bajko–nur czyli nura w bajkę”. Autorka pisze w niej:

„Żeby zanurkować z nami w krainę bajki,

nie trzeba mieć specjalnego sprzętu

ani specjalnych umiejętności.

Wystarczy zadziwienie – jak wtedy, gdy byliśmy

dziećmi – i chęć poznania czarodziejskiego świata.”

Nasze przedszkolaki postanowiły to sprawdzić... i wiecie co? To najprawdziwsza prawda. Kiedy autorka zaczęła czytać, wszyscy przenieśliśmy się do cudownej krainy i z zaciekawieniem słuchaliśmy kolejnych wierszowanych bajek. Ciągle nam było mało! Żeby lepiej wyobrazić sobie bohaterów, zamykaliśmy oczy i wsłuchiwaliśmy się w słowa pani Kasi. Na koniec każdy mógł opowiedzieć o tym, która bajka najbardziej mu się spodobała – a uwierzcie, że wybór nie był łatwy!

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Co roku 20 września obchodzimy wyjątkowe święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

W tym dniu wszystkie dzieci z naszego przedszkola integrują się podczas specjalnie przygotowanych zabaw.

Tym razem każda grupa dostała do wykonania zadanie, a następnie szukaliśmy fioletowych strzałek, które prowadziły do pięknie wystrojonej sali.

Gdy wszystkie grupy odnalazły drogę i dotarły na miejsce, odśpiewaliśmy wspólnie piosenkę „Przedszkole, przedszkole”.

Później czekała na nas fotobudka, konkursy, śmiechy i mnóstwo dobrej zabawy.

Do zobaczenia za rok!

• POŻEGNANIE LATA

Korzystając z pięknej pogody 11 września nasze przedszkolaki pożegnały mijającą porę roku.

Po zjedzonym śniadaniu, wszystkie grupy spotkały się na placu przedszkolnym przy akompaniamencie wesołej muzyki. Lato żegnaliśmy z przytupem - tańcem, śpiewem i dobrą zabawą.

W towarzystwie wrześniowych promieni słońca przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie, rzucały balonami wodnymi, puszczały bańki.

Chociaż żegnaliśmy tak piękną porę roku, nikt nie był smutny...okazało się, że jesień również ma nam do zaoferowania wiele wspaniałych atrakcji!