• Przedszkole nr 13 im. Marii Konopnickiej

w Olkuszu

Placówka składa się z siedmiu oddziałów, uczęszcza do niej 160 wychowanków w wieku od 3 do 6 lat.

Godziny funkcjonowania przedszkola od 6.00- 17.00

Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Olkusz.

Nasze Przedszkole:

To przestronny budynek salami zajęć dla najmłodszych. 3 sale znajdują się na parterze, cztery na piętrze. Przedszkole wyposażone jest dodatkowo w gabinet logopedyczny oraz salę multimedialną. Posiłki przygotowujemy w nowocześnie wyposażonej kuchni, posiłki spożywamy na jadalni. Szatnia znajduje się poniżej parteru. Przedszkole posiada także własny plac zabaw, wyposażony w urządzenia rekreacyjne dla młodszych i starszych dzieci.

Pracownicy:

Kadrę przedszkola stanowią nauczyciele z wykształceniem wyższym

i przygotowaniem pedagogicznym

oraz personel administracyjno- obsługowy.

Oprócz zajęć wychowawczo- dydaktycznych prowadzonych zgodnie z podstawą programową- przedszkole proponuje zajęcia dodatkowe:

/ język angielski, zajęcia sportowe /, które są opłacane dodatkowo przez rodziców oraz religia.

Wychowankowie przedszkola uczestniczą w licznych akcjach, imprezach oraz konkursach lokalnych i ogólnopolskich.

Misja Przedszkola:

Zapewnienie dzieciom wszechstronnego rozwoju, dobrego wychowania, poczucia bezpieczeństwa oraz edukacji, która będzie dla nich przygodą-

od poznania siebie do poznania środowiska, w którym żyją.

Myśl przewodnia naszego przedszkola to słowa J. Korczaka -

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.